W ramach bloga nie jet świadczone doradztwo ani nie są udzielane jakichkolwiek rekomendacje w zakresie prezentowanej w niej tematyki w tym dotyczące określonego postępowania wobec instrumentów finansowych, w ujęciu wynikającym w szczególności z ustawy z dnia 29  lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1768 z późn. zm.). Redakcja Finansowego Kubka Kawy nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie artykułów lub informacji zawartych na stronach bloga.

Finansowy Kubek Kawy

     © Copyright  2019

Finansowy Kubek Kawy


Zagrać na pandemii

Finansowy Kubek Kawy,blog o finansach
03 czerwca 2020

<< FINANSOWY KUBEK KAWY

<< FINANSOWY KUBEK KAWY

<< FINANSOWY KUBEK KAWY

< FINANSOWY KUBEK KAWY

< FINANSOWY KUBEK KAWY

Po firmie Jujubee kolejny rodzimy producent gier zamierza wypuścić tytuł o pandemii Covid-19. Movie Games uraczy nas tym razem symulatorem oddziału ratunkowego.

 

Pomysł na sukces? Świat walczy z pandemią wirusa Covid-19, wszyscy o tym mówią zróbmy więc o tym grę. I jeszcze dodajmy, że część dochodu przeznaczymy na walkę ze skutkami epidemii.

Jak postanowili tak też zrobili. W niespełna miesiąc katowickie studio Jujubee, które jak samo o sobie mówi zostało założone przez byłych pracowników CD Projektu, wyprodukowało i wypuściło w ostatni piątek na rynek grę „COVID: The Outbreak”. Sukces gotowy? No niezupełnie. Jak wynika z danych serwisu SteamDB, w szczytowym momencie w tytuł jednocześnie grało zaledwie 30 osób. A sama gra została oceniona jako niedopracowana i nudna.

 

Start gorzej niż średni. Tak też ocenili go inwestorzy. W poniedziałek kurs akcji Jujubee na rynku NewConnect spadł o 10 proc. Sytuacja powtórzyła się wczoraj i akcje firmy zaliczyły kolejny 10-procentowy zjazd spychając kurs spółki do najniższego poziomu od miesiąca.

Wydawać by się mogło, że przykład „COVID: The Outbreak” wyleczy innych z pomysłu jak by tu szybko zarobić na koronawirusie. Tak się tylko wydaje.

 

Movie Games, inny notowany także na NewConnect producent gier, zapowiedział bowiem rozpoczęcie prac nad “ER Pandemic Simulator”. W ramach rozgrywki gracz wcieli się w lekarza Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który będzie musiał pomagać pacjentom, diagnozować ich dolegliwości oraz ratować ich życie w obliczu światowej pandemii. Producent zapowiada, że 10 proc. z zysków ze sprzedaży gry będzie przekazane na rzecz walki z koronawirusem. Brzmi znajomo prawda?

 

Movie Games nie zamierza się ścigać z czasem i premiera gry zaplanowana jest na przyszły rok, kiedy - miejmy nadzieję - pandemię COVID-19 będziemy mieli już dawno za sobą. Czy gra ma więc szansę przyciągnąć szersze grono odbiorców?

- Chcemy, aby odbiorca naszej gry zobaczył, jak ciężki jest to zawód oraz jak dużo nasze społeczeństwo zawdzięcza tym osobom. Jako Movie Games chcemy oddać hołd ich pracy nie tylko poprzez stworzenie gry, ale również poprzez realne wsparcie walki z koronawirusem. Część zysku ze sprzedaży ER Pandemic Simulator zostanie przeznaczona właśnie na ten cel  – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

 

Brzmi dość ryzykownie, ale na to czy  “ER Pandemic Simulator” podzieli losy „COVID: The Outbreak” przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku.

Movie Games lubi podejmować ryzykowne wyzwania. Wydana w ubiegłym miesiącu gra “Drug Dealer Simulator” zwróciła się jednak już po godzinie sprzedaży, a zyski z gry przekroczył 1 mln dolarów.

 

 

< FINANSOWY KUBEK KAWY