W ramach bloga nie jet świadczone doradztwo ani nie są udzielane jakichkolwiek rekomendacje w zakresie prezentowanej w niej tematyki w tym dotyczące określonego postępowania wobec instrumentów finansowych, w ujęciu wynikającym w szczególności z ustawy z dnia 29  lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1768 z późn. zm.). Redakcja Finansowego Kubka Kawy nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie artykułów lub informacji zawartych na stronach bloga.

Finansowy Kubek Kawy

     © Copyright  2019

Finansowy Kubek Kawy


Cyberpunk w cieniu trzech wiedźm

Finansowy Kubek Kawy,blog o finansach
19 czerwca 2020

<< FINANSOWY KUBEK KAWY

<< FINANSOWY KUBEK KAWY

<< FINANSOWY KUBEK KAWY

< FINANSOWY KUBEK KAWY

< FINANSOWY KUBEK KAWY

I znowu to zrobili. Szefowie CD Projektu po raz drugi zdecydowali się przesunąć premierę “najbardziej wyczekiwanej gry na Świecie”. Cyberpunk 2077 trafi do graczy dopiero 19 listopada.

 

Teraz cały gamingowy Świat i pół giełdy w Warszawie zastanawia się czy opóźnienie (drugie już bo pierwotną premierę przesunięto już wcześniej z kwietnia na wrzesień) to efekt kłopotów z dopracowaniem gry czy świadoma decyzja. Pod koniec roku na rynku mają zadebiutować dwie konsole nowej generacji - PlayStation5 od Sony i Xbox SX od Microsoftu. Cyberpunk był początkowo planowany jak gra na istniejące już konsole, dopiero później miał być updatowny do nowych maszyn.

 

Ci spokojni przypominają, iż poprzednia superprodukcja CD Projektu, czyli Wiedźmin 3 także zaliczyła dwukrotny poślizg. Bardziej nerwowi doszukują się innych teorii: przesunięcie premiery i ogłoszenie tego dzień przed trzema wiedźmami (tj. dniem wygasania kontraktów terminowych) było specjalnym wyborem szefów CD Projektu w celu spuszczenia trochę powietrza z kursu spółki. A dzień trzech wiedźm mamy właśnie dziś.

 

Jakby nie było na teraz wszyscy nerwowo, żyją w oczekiwaniu na Cyberpunka.

- Sukces albo porażka Cyberpunka będzie miała ogromne znaczenie dla całej branży. Nie tylko ze względu na nastawienie inwestorów do gamingu na GPW. Przede wszystkim dla aktualnych wycen wszystkich spółek notowanych dziś na giełdzie, a także tych które chcą dopiero na niego wejść - mówił mi ostatnio szef szef jednej ze spółek, która niedawno zadebiutowała na GPW.

Czy tak się stanie zobaczymy dopiero w listopadzie, dziś przekonamy się na ile mocne są nerwy inwestorów.

 

CD Projekt z kapitalizacją powyżej 37 mld zł to największa pod tym względem rodzima spółka na GPW.

 

< FINANSOWY KUBEK KAWY