W ramach bloga nie jet świadczone doradztwo ani nie są udzielane jakichkolwiek rekomendacje w zakresie prezentowanej w niej tematyki w tym dotyczące określonego postępowania wobec instrumentów finansowych, w ujęciu wynikającym w szczególności z ustawy z dnia 29  lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1768 z późn. zm.). Redakcja Finansowego Kubka Kawy nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie artykułów lub informacji zawartych na stronach bloga.

Finansowy Kubek Kawy

     © Copyright  2019

Finansowy Kubek KawyCyberpunk tu, Cyberpunk tam

Finansowy Kubek Kawy,blog o finansach
26 czerwca 2020

<< FINANSOWY KUBEK KAWY

<< FINANSOWY KUBEK KAWY

<< FINANSOWY KUBEK KAWY

< FINANSOWY KUBEK KAWY

< FINANSOWY KUBEK KAWY

Dzisiaj pierwszy większy sprawdzian dla Cyberpunka 2077. Po wczorajszej prezentacji nowego trailera i systemu rozgrywki i pierwszych ocenach graczy, dziś sprawdzam powie rynek.

 

Sytuacja z nową grą CD Projektu przypomina tą z przysłowia: otwieram lodówką, a tam wyskakuje Cyberpunk. Choć do premiery (kolejnej już premiery) gry pozostało prawie 5 miesięcy CD Projekt nie pozwala nam o niej zapomnieć. O grze mówi się w mediach, na internetowych forach i słyszeli o niej nawet ci, którzy w życiu w żadną grę nie grali. Ale przecież o to chodziło twórcom Cyberpunka by o niej jak najwięcej się mówiło.

 

Z drugiej strony chodzi przecież o flagowy produkt najwyżej wycenianej spółki na warszawskim parkiecie. Wczorajsza, pierwsza prezentacja gry tzw. Night City Wire, okazała się 25-minutowym show, zrobionym z dużym rozmachem. Oprócz nowego trailera poznaliśmy też pierwsze elementy rozgrywki i fabuły Cyberpunka. Dodatkowo wczoraj dowiedzieliśmy się jak CD Projekt chce zmonetyzować cały boom związany z Cyberpunkiem. Warszawskie studio zapowiedziało stworzenie wspólnie z odpowiedzialną za serial “Wiedźmin” platformą Netflix oraz japońskim studiem Trigger serialu animowanego osadzonego w świecie Cyberpunka. Gdy w marcu CD projekt ogłosił, iż przesuwa premierę Cyberpunka na kwiecień inwestorzy zareagowali wyprzedażą akcji Cyberpunka - w ciągu jednej sesji kapitalizacja spółki skurczyła się o 10 procent.

 

Gdy przed tygodniem CD Projekt ogłosił, że przekłada premierę na listopad rynek zareagował początkowo 3,5-procentowym spadkiem kursu, ale do końca dnia spółka zdołała odrobić straty i wyjść na plus. Dziś rynek ponownie powie sprawdzam. Oceni już nie termin wydania gry, ale jej jakość. Z pierwszych recenzji od osób, które grały już w Cyberpunka można wywnioskować, że gra robi ogromne wrażenie, ale brak jej szlifu. Niektórzy dodają, że także klimatu znanego z poprzedniego hitu CD Projektu, czyli sagi o Wiedźminie. Ale w końcu to zupełnie nowy tytuł, a nie kolejna odsłona przygód białowłosego pogromcy potworów.

Dzisiaj rynek oceni, czy Cyberpunk to gra, która ma potencjał sprzedać się w 30 mln egzemplarzy...

 

 

< FINANSOWY KUBEK KAWY