W ramach bloga nie jet świadczone doradztwo ani nie są udzielane jakichkolwiek rekomendacje w zakresie prezentowanej w niej tematyki w tym dotyczące określonego postępowania wobec instrumentów finansowych, w ujęciu wynikającym w szczególności z ustawy z dnia 29  lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1768 z późn. zm.). Redakcja Finansowego Kubka Kawy nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie artykułów lub informacji zawartych na stronach bloga.

Finansowy Kubek Kawy

     © Copyright  2019

Finansowy Kubek Kawy

Boombowa sesja gamingowych spółek

Finansowy Kubek Kawy,blog o finansach
04 lutego 2020

<< FINANSOWY KUBEK KAWY

<< FINANSOWY KUBEK KAWY

<< FINANSOWY KUBEK KAWY

< FINANSOWY KUBEK KAWY

< FINANSOWY KUBEK KAWY

Duże powody do radości mają dzisiaj posiadacze akcji producentów gier. We wtorek nowe maksima cenowe padły na akcjach CD Projektu i PlayWay. Imponujący skok odnotowały też papiery BoomBit, zyskując we wtorek ponad 41 proc.!

 

Indeks WIG.Games grupujące największe spółki gamingowe na naszym parkiecie wspiął się dzisiaj na najwyższy poziom w swojej niespełna rocznej historii – 21738 pkt, po wzroście o 3,75 proc. To zasługa głównie dwóch spółek: CD Projektu i PlayWay.

 

Akcjonariusze tej pierwszej spółki zdaje się, że zapomnieli już o styczniowej zadyszce związanej z przesunięciem premiery Cyberpunka 2077. Kurs twórców Wiedźmina przebił bowiem dzisiaj poziom 300 zł ustanawiając nowy szczyt na poziomie 305 zł (wzrost o 3,92 proc.). Tym samym rynkowa wartość warszawskiego studia zbliżyła się do 30 mld zł, niewiele ustępując czwartemu na liście największych polskich spółek na GPW – Santander Bank Polska (29,3 mld zł wobec 31 mld zł).

Pierwszy raz w historii poziom 300 zł przebiły też akcje PlayWay.

 

Po ponad 6-procentowym wzroście akcje firmy ustanowiły nowy cenowy rekord – 313 zł za walor. Tym samym rynkowa wartość PlayWay przebiła 2 mld zł. Dla porównania „najmniejsza” spółka w z WIG20, czyli Jastrzębska Spółka Węglowa jest warta obecnie 2,3 mld zł.

 

Swoje zebrał też ubiegłoroczny debiutant na GPW – spółka BoomBit. Po informacji, że przychody spółki wzrosły w ubiegłym miesiącu o ponad 50 proc., kurs akcji gdańskiego studia wystrzelił o 41 proc.

 

< FINANSOWY KUBEK KAWY