W ramach bloga nie jet świadczone doradztwo ani nie są udzielane jakichkolwiek rekomendacje w zakresie prezentowanej w niej tematyki w tym dotyczące określonego postępowania wobec instrumentów finansowych, w ujęciu wynikającym w szczególności z ustawy z dnia 29  lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1768 z późn. zm.). Redakcja Finansowego Kubka Kawy nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie artykułów lub informacji zawartych na stronach bloga.

Finansowy Kubek Kawy

     © Copyright  2019

Finansowy Kubek Kawy


Bloober, czyli król horrorów?

Finansowy Kubek Kawy,blog o finansach
14 maja 2020

<< FINANSOWY KUBEK KAWY

<< FINANSOWY KUBEK KAWY

<< FINANSOWY KUBEK KAWY

< FINANSOWY KUBEK KAWY

< FINANSOWY KUBEK KAWY

Akcje Bloober Team w ostatnich miesiącach to jeden z najbardziej gorących papierów na rynku NewConnect. Czy to tylko chwilowy boom czy już akces do pierwszej ligi światowych wydawców gier wideo...

 

W ostatnich tygodniach krakowskie studio specjalizujące się w horrorach psychologicznych, wręcz zasypuje inwestorów dobrymi – przynajmniej na pierwszy rzut oka – wiadomościami. Jeszcze w kwietniu Bloober poinformował iż zawarł z „globalnym wydawcą i jednym ze światowych liderów branży” umowę dotyczącą produkcji gry, w oparciu o jeden z brandów posiadanych przez wydawcę.

 

Całkowita wartość zleconych prac ma przekraczać wysokość kapitałów własnych spółki,czyli 30 mln zł. Szczegóły Bloober chce ujawnić dopiero w przyszłym roku, ale na wynik finansowy umowa ma wpłynąć już w 2020 r.

 

Także I kwietniu Krakowianie podali, że spółka ma umowę z amerykańską firmą Project Nerd Boos dotyczącą produkcji i pozyskania finansowania filmu opartego na grze Bloobera "Layers of Fear".

 

Już w maju Bloober ogłosił, iż jego najnowsza produkcja pojawi się wśród 13 światowych premier na nową konsolę Microsoftu Xbox Series X. Obok „Medium” nowego Xboxa mają promować w listopadzie tego roku m.in. takie tytuły jak „Assassin's Creed Vallhala” z Ubisoftu czy „Chorus” studia Deep Silver. Jak mówi szef krakowskiego studia, Piotr Babieno fakt znalezienia się w tym gronie to nie tylko wyróżnienie dla Bloobera, ale całej branży gamingowej w Polsce.

 

Podobnie uważają inwestorzy – w ciągu ostatnich 12 miesięcy kurs akcji Bloobera zyskał 140 proc., ustanawiając w ubiegłym tygodniu nowy historyczny rekord – 139 zł za akcję.

Planowany sukces Bloobera opera się przede wszystkim na listopoadowym debiucie wspomnianego „Medium”, pierwszej gry AAA w portfelu Bloobera, której produkcja trwa już 6 lat a budżet przekracza 30 mln zł. „Medium” w tym roku będzie wspierać zremasterowana edycja gry „Observer”, która zaoferuje graczom nową rozgrywkę.

 

- Tym samym mamy dwie gry na konsole nowej generacji, którymi w końcówce roku będziemy chcieli mocno zaatakować rynek – deklaruje Babieno.

Szef Bloober Team liczy, że przełoży się to na rekordowe wyniki firmy w 2021 r. i da krakowskiemu studiu w niedalekiej perspektywie fotel światowego lidera segmentu gier utrzymanych w tematyce horroru. A segment ten to 10-11 proc. globalnego rynku gier, czyli bagatela ok 12 mld dolarów.

 

< FINANSOWY KUBEK KAWY